20.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Web Sitesi Yaparak Para Kazanmak

Web Sitesi Yaparak Para Kazanmak

İnternet teknolojisinin var olduğu günden bayana internet siteleri hala çıkışını sürdürerek varlığını devam ettiriyor. Uzun zamanlardan bu yana yerini koruyan internet siteleri beraberinde birçok kişi için kazanç kapısı olmaya da devam ediyor. İnternet sitesi yaparak para kazanan kişilerin sayısı gün geçtikçe artarken yapılması gereken birçok işlemde nasıl yol almalısınız kısaca bahsedeceğiz.

Alan Adını Alın ve Başlayın!

İnternet üzerinden site yapacak olan kişilerin öncelikle sitelerinin ismini almaları gerekir. Birinci adım bu olsa da isim konusunda biraz zorlanabilirler. Çünkü Jenerik olarak kabul edilebilecek internet sitesi ismini bulmak güç! Bu sebeple size önerimiz ismin değil işlevinin önemidir.

Hosting Alınması Zorunlu mudur?

Site yapacaksanız eğer site dosyalarının internet ortamında çıkabilmesi için sanal bellek olarak da belirtebileceğimiz ‘’ Hosting hizmeti ‘’ almalısınız. Tek bir alan adına ucuz Hosting almanız yeterli olacaktır.

Sitenizi Kurun!

Site kurulumu konusunda bilginiz yoksa eğer internet üzerinden özellikle videolu anlatımlara bakarak çok kısa süre içinde sitenizi kurabilirsiniz. Gerekli anlatımlar özellikle Youtube sistemi içerisinde oldukça fazla bulunabilmektedir.

Sitenizi Güncel Tutun!

Site yapıp satmak sadece siteyi kurmakla yetmiyor. Hatta tek başına site yapmanız işe yaramaz. Bunun için sitenizin günlük ziyaretçilerinin oldukça fazla olması gerekir. Örneğin, bir haber sitesi yaptığınız zaman günlük güncel haberleri ekleyerek sitenizi güncel tutmanız gerekir. Google ve diğer arama botları sitenizdeki yazılara bakmaya geldiğinde sitenizin her gün farklı içerikte olduğunu görmeli ve arama motorlarında sizi üst sıralara çıkarmalıdır. Üst sıralar demek sitenize HİT demektir. Bu sayede günlük kişi sayısı fazla olması durumunda siteniz artık satsanız para eder!

Site Yaptım Nereye Satabilirim?

İnternet sitesini dışardaki, manavdaki, marketteki adamlara satacağınız anlamına gelmez. Bu sitelerin alımı – sarımı için çeşitli webmaster forumları bulunmaktadır. Site yaparak para kazanan insanların birçoğu bu platformlarda bulunuyor. Alıcısının da satıcısının da birleşme noktası olan forum siteleri ile bu işin içine girebilirsiniz.

Siteyi Alan Kişi Ne Yapıyor?

Siteyi alan kişi zaten bu işin içinde pişmiş kişilerdir. Siteye günde 5 Bin kişi girmesi demek reklamlardan günde 30-50 TL arasında para kazanmak demek. 10 Bin kişi ziyaret ettiğinde tutar büyüyecek. Kısacası reklamlardan para kazanmak için sizden site satın almaktadırlar.

Bir Önceki Yazımız Olan Sitelere Makale Yazarak Para Kazanma Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ