21.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Metin Yazarlığı Kazançlı mıdır? Nasıl Yapılır?

Metin Yazarlığı Kazançlı mıdır? Nasıl Yapılır?

Son yıllarda internet kullanımının giderek artmasıyla işlerimizin, araştırmalarımızın çoğunu internet üzerinden yapmamız dolayısıyla metin yazarlığı ihtiyaç duyulan revaçta bir meslek olarak göze çarpmaktadır. Metin yazarlığı için bir ofise , iş yerine gitmek gerekmez.Bu nedenle evde oturan kişiler,bir işe ihtiyacı olan öğrenciler,ek gelir elde etmek isteyenler,yazı yazmaya ve okumaya meraklı olanlar bu işi yapmak için çok isteklidir Metin yazarlığı internetin hayatımızda yoğun bir şekilde yer almasıyla ilgili olarak hem çok tercih edilen hem de iyi gelir getiren meslekler arasındadır.

  Makale Yazarlığı Nedir?

Makale yazarlığı internet üzerinden çeşitli reklam şirketlerine reklam metni yazmak, sağlıktan ekonomiye, güzellikten yemek tariflerine kadar akla gelebilecek birçok alanda bilgi içeren sitelere ihtiyaç duyulan konular hakkında SEO uyumlu, kelime sayısı site yöneticileri tarafından belirlenen okunaklı düzgün bir Türkçeyle kaleme alınan yazıları kapsayan bir meslektir.

 Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makaleyi yazdığınız sitenin belirlediği konularda ve istenilen zamanda yazabiliyor olmanız çok önemlidir. Aynı zamanda dil ve imla kuralarına hakim olmalı,noktalama işaretlerini yerli yerinde kullanabiliyor olmalısınız.Bunların yanında araştırmacı bir yanınız olmalı, her daim araştırma yaparsanız daha donanımlı ve hemen her konuda yazabilir hale gelirsiniz.Ayrıca makale yazma işi için esnek çalışma şartlarını kabul etmelisiniz.Zira bir konunun makalesi üzerinde çok araştırma yapmanız gerekebilir işinizi tahmin ettiğiniz süreden çok daha uzun zamanda tamamladığınız günler olabilir.

Tüm bu saydığımız özellikleri taşıyorsanız ve bu işi yapmak istiyorsanız metin yazarlığı tam size göre bir meslek olabilir.

Evde Kendi İşinizin Patronu Olun!

Dışarı çıkmadan evde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken günde birkaç saatinizi ayırarak blog sitelerine uyumlu makale yazmanızdır.

Makale yazarlığının hem evde otururum hem patronla müdür vs. ile uğraşmadan kolayca paramı kazanırım hem de şahsi işlerimi hallederim diye düşünenler bu işin o kadar da basite alınmayacağını görmeleri gerekir. Bu işe başlayıp 3-5 yazıdan sonra yetkin olmadıklarını anlayarak  bırakmak zorunda kalabilirler.

Metin Yazarlığı Yaparak Ne Kadar Kazanılır?

İnternet  sitesi sahipleri makale yazarından 200, 300 ve daha fazla kelime içeren yazılar ister.Yazılan makalenin edebi değer taşıması gerekmez.Sadece arama motoruna yazıldığında anahtar kelimeleri içeren SEO uyumlu makale olması yeterlidir.Arama motoru arattırdığında en üstlerde çıkmak tıklanma oranını artırır dolayısıyla da site daha fazla para kazanır.

Yazarlara ödenen miktara gelecek olursak  bu şirketlerin hepsi özel şirketler olduğu için ödemeler hemen hepsinde farklıdır.Kimi aylık maaş karşılığı anlaşırken kimi de makale başı kelime sayısı üzerinden yazara ücret öder.Makale sayısı üzerinden anlaşanlar tecrübeyi arttırdıkça buna bağlı olarak maaşları da artış gösterecektir.Aylık kazançları  1200 TL’den başlayıp 5000 TL’ye kadar çıkabilir.

Bir Önceki Yazımız Olan İzmir Ek İş İlanları Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Canan dedi ki:

    Makale yazarlığı yapmak istiyorum evde ek iş arıyorum mesleğim gıda mühendisi

BİR YORUM YAZ