20.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Günümüzde internet teknolojisi ilerledikçe yeni iş olanakları da karşımıza çıkmaya başladı diyebilmekteyiz. İnsanlar evlerinden para kazanabilmek için internetin bizlere kazandırdıklarından yola çıkarak kimisi ek gelir elde edebilirken kimisi de tamamen iş hayatını internet üzerinden sağlamaktadır. Buna göre sizlere önereceğimiz kazancı güzel olan makale yazarak para kazanmak konusunu ele alacağız. Bu işin sizlere kazandırdığı nedir, nasıl yaparsınız, neler yazmanız gerekiyor ve bu yazılar için size kim para veriyor?

Makale Nasıl Yazılır?

Öncelikle makale yazma işine başlamak istiyorsanız makale yazarı arayanlar kategorisinden çalışacağınız firma, küçük işletme, ajans ya da medya gibi yerlerle anlaşmanız gerekmektedir. Kelime üzerinden anlaşacağınız üzere anlaşmaya çalıştığınız kişiler sizlere şu kadar kelime yazarsanız şu kadar para öderim gibi anlatımlarla anlaşmaya varmak isteyecektir. Ancak sizden istediği şeyler arasında ilk olarak yazdığınız yazının özgün olması gerekiyor. Yani başka hiçbir web sitesinde paylaşılmamış olması gerekiyor. Aynı zamanda Türkçe imla kurallarına uyulması gerekmektedir. Tıpkı burada şu anda yazılan yazıyı kendinize örnek alabilirsiniz. Bu yazıyı burada paylaşılması karşılığında ücret ödendiği gibi düşünebilirsiniz. Evde bilgisayarınız varsa ve internetiniz varsa tek yapmanız gereken sizlere verilecek olan konu başlığının çeşitli kaynaklarla harmanlayarak ortaya farklı bir yazı türetmeniz olacaktır.

Makale Yazarını Kimler Arar?

Özellikle web site sahiplerinin arayıp ta bulamadığı kişiler diyebiliriz. Uzun süreli çalışmak, kopya yazılarla kişiyi kandırmamak ya da istenildiği türden yazılması gibi durumlarda web site sahipleri ile iletişime geçerek makale yazarı olabilirsiniz.

Makale Yazarları Ne Kadar Kazanır?

Günlük kelime bazlı çalıştığınız için tamamen size bağlı bir kazançtır. Eğer bolca vaktiniz varsa günde 10.000 kelimeye kadar yazabilirim diyorsanız eğer aylık 3.000 TL’ye kadar kazanç elde edebilirsiniz. Tabi burada belirtilen rakam örnek olarak belirtildiği için kimin ne vereceği tamamen anlaşmaya bağlıdır.

Makale Yazarı Olmak İstiyorum!

Evde boş zamanım var hatta hiç çalışmıyorum ve makale yazarı olmak ayrıca para kazanmak istiyorum diyorsanız buradan iletişim bilgilerinizi veya kendinizi tanıtan ufak bir bilgiyi paylaşarak escort samsun işverenlerin sizlere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan İnternetten Para Kazananlar Var mı? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. selin dedi ki:

    Makale yazarlığı yapmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ