21.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Maaşım Yetmiyor Ek İş Olarak Ne Yapmalıyım

Maaşım Yetmiyor Ek İş Olarak Ne Yapmalıyım

Ülkemizde pek çok insan maddi olarak sıkıntı yaşadığından dolayı çareyi ek iş yapmakta, geceli gündüzlü çalışmakta bulmuşlardır. Sizlerde onlardan biriyseniz eğer sizler için önerebileceğimiz bir grup meslek var. Hem daha az beden gücüyle çalışıp hem de güzel paralar kazanabileceğiniz işler bunlar.

Ek İş Veren Firmalar

Öncelikle bir organizasyon şirketine yazılmalısınız. Kısa vadede sizlere iyi para kazandıracak meslek grubunun çoğunu organizatörler ile birlikte çalışarak elde edebilirsiniz. Örneğin; herhangi bir mağazanın açılışı için palyaço olur muydunuz? Sadece açılış saatleri içerisinde çalışıp güzel para kazancı sağlayabilir oysaki bu iş size. Ya da bir kokteyl de hosteslik. Genellikle organizasyon şirketleri sizi 4-5 saat çalıştırarak günlük 50TL gibi 60 TL gibi daha çok yorulmadan elde edebileceğiniz paralar kazandırırlar. Tabi ki bu tarz işler çok sıklıkla olmadığı için sezonluk olarak çalışırsanız eğer bütün bir yıl çalışmanıza gerek kalmayabilir.

Maaşım yetmiyor ek iş olarak ne yapmalıyım diyenler için ikinci bir tercih ise otellere ya da düğünlere geceleri garson ya da komi olarak giderek çalışabilirsiniz. Kısa vade de sizlere güzel paralar kazandıracak olan bu meslek sizi biraz yorabilir. Çünkü tamamen beden gücünüzle çalışıyorsunuz. Belki bu yüzden tercih etmek istemeyebilirsiniz fakat özellikle otellerde çalışır iseniz günlük kazancınızın iki üç katını bu işte elde edebilirsiniz.

Maaşım yetmiyor ek iş olarak ne yapmalıyım diyenler, Bu da mı olmadı öyleyse sizlere ek iş olarak son önerebileceğimiz iş en yakın fotoğrafçıya gidin. Evet fotoğrafçı… Daha önce tecrübenizin olmadığı bir alansa korkmayın zaten fotoğraf çekimi ya da basımı yapın demiyoruz sizlere. Tabi ki ilerleyen zamanlarda işi ilerletip bunları yapmakta size kalmış. Bir fotoğrafçıyla anlaşarak onunla beraber düğünlere giderek fotoğrafçının çektiği fotoğrafların satışını yapabilirsiniz. Fotoğrafçılar genellikle sezonluk düğün salonlarıyla anlaştıklarından dolayı zaten yaz sezonunda çok fazla düğüne gideceğiniz için maddi olarak size güzel getirisi olacaktır. Kışın da aynı şekilde anlaşmalı okullarla iş yapacağı için fotoğrafçınız siz de tekrar onunla beraber fotoğraf çekimlerine gidebilirsiniz. İşi öğrenip daha iyi paralar kazanmak size kalmış tabi.

Bir Önceki Yazımız Olan İzmir Ek İş İlanları Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tuğba eryigit dedi ki:

    Sakaryada yasiyorum bu işi yapabilurim geri dönüş bekliyorum

  2. Filiz dedi ki:

    KONYA SELÇUKLU MERKEZ DE YAŞIYORUM EVDE İŞ YAPMAK İSTİYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ELİM HIZLIDIR VERİLEN İŞİ ZAMANINDAN ÖNCE BİTİRİRİM LÜTFEN DÖNÜŞ YAPARSANIZ SEVİNİRİM DAHA ÖNCE BAŞKA YERLERDE YORUM YAPTIM GERİ DÖNÜŞ YAPAN OLMADI SİZ YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

BİR YORUM YAZ