21.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Köyde Tavuk İşi İçin Kredi Veren Yerler

Köyde Tavuk İşi İçin Kredi Veren Yerler

Kanatlı hayvancılık yetiştirmek , “ördek, kaz, tavuk “ ya da çiftlik kurarak hayvancılık yaparak geçiminizi sağlamak istiyorsanız devletin hayvancılığı teşvik için vermiş olduğu krediye başvuru yapabilirsiniz. Bu krediye Kanatlı Hayvan Kredisi denilmektedir. Hayvancılık sektöründe en fazla revaç gören kanatlı hayvan yetiştiriciliği; salma tavukçuluk tur. Tarım alanında olduğu gibi hayvancılık sektöründe de en çok tercih edilen ve aranılan özellik ürünün organik olmasıdır. Gezerek, dışarıdan doğal yemlerle, otla beslenerek yapılan tavukçuluğa salma tavukçuluk denilmektedir.

Kanatlı Hayvan Kredisi Alım Şartları

Tarımla uğraşan 18-65 yaş arasında olan tüm çiftçi vatandaşlar kanatlı hayvan kredisini kullanabilirler. Kredi kullanımında istenilen mahmutbey travesti en önemli belge ÇKS belgesidir. Yani “Çiftçi Kayıt Sistemi. “ Bu sisteme bağlı olup, bağlı olduğuna dair elinde kanıtlayıcı bir belge bulundurmalıdır. Kredi kullanmak istiyorum fakat ÇKS ye bağlı değilim diyorsanız hemen Çiftçi Kayıt Sistemine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği Kredisi Ve Devlet Teşvikleri

2017 yılında kanatlı hayvan kredileri için devlet destekli hibe kredileri verilmiştir. Bazı bankalar da hayvancılığı teşvik amaçlı düşük faiz oranlı kredi vermiştir. Özellikle salma tavukçuluk yapılması hususuna hükümet bilhassa önem vermiştir. Doğal ortamda yapılan tavukçulukta; tavuklar gündüz doğaya salarak, organik yemlerle kumla beslenmeleri ile elde edilen organik yumurta elde edilmesidir.  2018 yılında da kanatlı hayvan kredileri için hükümet Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı kapsamında proje çalışmalarına başlamıştır.

KOSGEB Tavuk Desteği Çiftlik Kredisi

KOSGEB her alanda üretimi ve üreticiyi desteklediği gibi tarım ve hayvancılığı da desteklemekte, finansal destek olmaktadır. 2017 yılında tavuk çiftliği kurmak isteyen çiftçiye KOSGEB tavuk çiftliği kurma hibe teşvik kredisi vermiş, 2018 yılında da tavuk üreticiliği yapmak isteyen çiftçilerimize kredilerle destek olacağını belirtmiştir. KOSGEB yanında Ziraat Bankası da çiftçiyi desteklemek adına hibe teşvik kredileri vermektedir. KOSGEB; İmalat Kümes Hayvancılığı Yetiştirme Kredisi, Ziraat Bankası ’da damızlık kanatlı yetiştiriciliği kredisi vermektedir.

Ziraat Bankası Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredileri

Ziraat bankası üretimi ve üreticiyi destekleyen en önemli devlet bankasıdır. Ziraat Bankası kanatlı hayvan yetiştiriciliğinde “ kaz, ördek, hindi, tavuk “ yetiştiriciliğinde, belirlenen sayıda kanatlı hayvan yetiştirenlere hibe kredileri verilmektedir. Hayvan sayıları banka tarafından şu şekilde belirlenmiştir: 10000 adet damızlık ve etlik piliç yumurta yetiştiriciliği

  • 1000 adet damızlık yumurta yetiştiriciliği
  • 1000 adet damızlık hindi yetiştiriciliği
  • 1000 adet damızlık kaz, hindi, ördek yetiştiriciliği

Hayvan yetiştiriciliğinde verimin artırılması ve hayvan sağlığının korunması adına üretim yapılan çiftlik hijyen açısından temiz olmalı, kullanılacak kredi işletmenin elektriğinin sağlanmasından tutulup, hayvanlar için gerekli follukların alınmasına kadar gerekli malzemeleri temin edecek şekilde kullanılmalıdır.

Ziraat Bankası Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği İçin Gerekli Belgeler

Banka kanatlı hayvan çiftliği kurmak isteyen çiftçilerimizden bazı belgeler istemektedir. Bu belgeler:

  • T.C nüfus cüzdan belgesi,
  • Çiftçi Belgesi,
  • Kira sözleşmesi,
  • Banka gerekli görürse kefil isteyebilmektedir.

Belgeleri tamamlayan girişimciler köyde ek iş olarak ya da ana kazanç kapısı olarak tavukçuluk yapabilir.

 

 

 

 

 

 

 

Bir Önceki Yazımız Olan Eşlere Evde Bakım Maaşı Verilir Mi? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ