17.10.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

İnternet Girişimciliği ve Para Kazanmak

İnternet Girişimciliği ve Para Kazanmak

Çağımız internet çağı ve gittikçe daha da fazla büyümekte olan bu ağ her yaştan insana bir dakika bile sürmeden ulaşabilmenizi sağlamaktadır. Tabi internet bu kadar gelişmişken ticarette ona nazaran gelişmeye başlamıştır. Ticarette internet üzerinden yapılmaya başlandığından dolayı pek çok insan farklı fikirlerle internet girişimciliğine başlamışlardır. Bu internet girişimciliğine verilebilecek en güzel örneklerden biri internet üzerinden alışveriş yapabilmemizdir. Artık birçok firma büyük küçük demeden internet bayiliği ile kazanç sağlamaktadırlar. İnternet üzerinden satış yapabilmeniz için de tabiki e-ticaret dediğimiz bu sisteme belli bir miktar para yatırmanız, reklam almanız, gene bu reklamla için belirli bir miktar para ödemeniz gerekmektedir.

İnternet girişimciliği ve para kazanmak ile ilgili bir diğer önerebileceğimiz iş ise; internet üzerinden büyük firmaların özellikle de makyaj firmaların üye toplayarak yaptıkları satıştır. Bu öyle bir Pazar halini almıştır ki firma kurucusu hiç satış yapmadan sadece üyelerinin satışları ile büyük ölçüde kar elde etmektedir. Sizde bu tarz markaların temsilcisi olabilir internet üzerinde satış yapıp paralar kazanabilirsiniz.

Diğer bir internet girişimciliği ve para kazanmak başlığı altında edinebileceğiniz meslek ise metin yazarlığıdır. Küçük bir araştırma yaparak yazı yazabileceğiniz sitelere ulaşıp onlara dilinizi ve üslubunuzu gösteren bir yazı yazarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu editörlük siteleri olarak en güzel örnek gösterebileceğimiz site Onedio’dur. Yazdığı yazılarla kısa zamanda büyük bir kitleye hitap etmeye başlayan Onedio belirli aralıklarla editör alımı yapmaktadır.

 İnternet girişimciliği ve para kazanmak adlı başlığımıza en güzel örnek aslında günümüz youtuberlardır. Artık günümüzde bir meslek halini almış olan youtuberlıktanda büyük ölçüde para kazanmakta olan insanlar vardır. Sizde bir youtube kanalı açarak burada bir konsept belirleyerek video yayını yapabilirsiniz. Tabiki bu sizin ne kadar göz önünde olmak istediğinize de bağlı. Her tıklamada youtube kanalı size belli bir miktarda para ödemektedir. Tabiki kısa sürede size çok bir şey vadedemeyiz fakat gerçekten bu işe emek vermiş insanlar günümüzde sponsor da bularak bu youtuberlık işini büyütmüş durumdalar.

Siz de yukarıda belirttiğimiz meslek gruplarından birini seçerek internet üzerinden para kazanabilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ