21.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

İnstagramdan Satış Yaparak Para Kazanmak

Teknolojinin ilerlemesi aslında iş bulma kapasitesini arttırırken aynı zaman da ek gelir elde etmek isteyen kişiler için de bir umut kapısı olmuştur. İnternetin her geçen gün kullanıcı sayısının artmasının beraberinde gelen sosyal medya hesapları ve bu hesapların kullanıcıları da oldukça fazlalaşmıştır. Bununla birlikte gelen alışveriş imkânı aslında mağazalar da boş yere zaman geçirmekten daha elverişli olmuş ve genellikle inşalar artık internet üzerinden alışveriş yapar hale gelmiştir. Tabi ki bunda sosyal medya büyük yardım sağlamaktadır. İnternet üzerinden para kazanmak isteyenlerin aslın da ilk düşüncesi olan satış yaparak para kazanmak oldukça güzel bir fikirdir. Fakat ne satacağınız, nereden satacağınız gibi unsurlar da büyük önem taşımaktadır.

Son zamanların ilgi odağı olan instagram oldukça talep gören ve birçok kullanıcıya sahip olan bir sosyal medya aracıdır. İnstagram da aslında gün geçtikçe artan kullanıcılar satış yapanlar için oldukça büyük şans demektir. İnstagram fotoğraf odaklı bir site olduğu için satış yapılması ve bu amaçla kullanılması ürünlerinizin daha çok ilgi görmesini sağlamaktadır. Bunun için satış yapmak isteyen kişiler kesinlikle ilk olarak satış alanını instagram olarak belirlemelidir. Peki, instagramdan satış nasıl yapılır sorusuna gelelim.

İnstagramdan satış yapmak için öncelikle instagram hesabı açmalısınız. Fakat boş ve takipçisi olmayan bir instagram hesabı sizin işinize yaramaz. Bunun için öncelikle hesabınızın takipçi sayısını oldukça arttırmalı ve bu şekilde satış yapmaya başlamalısınız. Takipçi arttırmak için de yüksek takipçisi olan ve sattığınız ürüne hitap eden sitelere reklam vermelisiniz. Sık sık reklam verirseniz takipçiniz yükselecektir. Fakat burada unutmamanız gereken nokta ise takipçi satın almamanız. Çünkü aldığınız takipçiler size müşteri olmayacak olup, bu sadece gösteriş için olacaktır. Size ilgi alanı olan ve satın alacak gerçek takipçiler gerekmektedir. Bunun dışın da ise instagramdan neler satılabilir konusunda son zamanlarda en çok talep gören bayanların ilgi alanları olmuştur. Onlara yönelik ayakkabı, giyim, takı, çanta gibi ürünlerin satışları oldukça yüksektir. Burada unutmamanız gereken nokta ise rekabeti oldukça yüksek olduğu için sabırlı şekilde ilerlemelisiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Evden Grafik Tasarımı Yaparak Para Kazan! Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ