17.10.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

İnstagramda Satış Yapacaklara Öneriler

İnstagramda Satış Yapacaklara Öneriler

İnternet teknolojisi o kadar ilerledi ki artık oturduğumuz yerden hatta evimizden bile çıkmadan para kazanmamıza olanak sağlamaktadır. İnsanlar para kazanma konusunda instagramdan para kazanmak mantığını anlamak için çeşitli araştırmalar da yapmaktadırlar. Buna göre sizler için bazı detayları derleyerek paylaşmak istiyoruz. Eğer instagram ile para kazanmayı kafanıza koyduysanız bakın neler yapmanız gerekiyor.

Takip Et – Takip Edil

Öncelikle instagramda her daim güncel olmalısınız. Her alanda varlığınızı göstermek için takip etmeniz gerekir. Gerekli ya da gereksiz olan her şeyi takip etmeniz demek biraz ön planda olmanız demektir. Siz takip ettikçe bazı kişiler tarafından tespit edilecek ve onlarda sizi takip etmeye başlayacaktır. Bu sayede takipçi arttırma konusunda iyi bir adım atmış olacaksınız.

Takip edeceğiniz sayfalara girerek paylaşılan fotoğraflara yorumlar bırakın. Hatta çok abartmadan sattığınız ya da satacağınız ürünler hakkında kısa bilgiler verin. Eğer çok abartırsanız instagram’dan banlanma riskiniz olabilir.

Kaliteli Paylaşımlar Yapın!

İnstagram demek aslında görsel anlamına da gelebilir. Adı üstünde fotoğraf paylaşma platformudur. Çözünürlük kalitesi yüksek fotoğraflar paylaşırken mutlaka o resmin altına özgün bir şeyler yazın. Mesela bir ayakkabı fotoğrafı paylaştığınızda o ayakkabının amacına uygun kullanılabilecek yerleden bahsedebilirsiniz. Bu sayede fotoğrafınız ilgi gördüğü kadar altında yazan notta bir o kadar ilgi görecektir. Ayrıca Hashtag’ler ekleyerek daha çok yerde görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Profiliniz Sağlam Olsun!

Eğer instagramdan para kazanmak istiyorsanız oluşturduğunuz profili tam ve istenilen şekilde doldurunuz. Malum internet üzerinden satış yapmak karşı taraf için güven isteyen bir durumdur. Sizden bir şey almayı düşünen kişiler ‘’ daha numarası bile yok ‘’ demesin! Eğer eksik şeyler olursa güvensizlik alır başını gider!

Hashtag’lere Önem Verin!

Hiç şüphesiz en güzel ve en ideal hatta en çok kullanılan yöntemlerin başında hashtagler bulunmaktadır. Paylaştığınız fotoğrafın içeriği ne ise ona yakın kelimeleri hashtag olarak mutlaka ekleyin. Hashtag demek anahtar kelime olarak bilinmektedir. Mesela, ayakkabı satışı yapıyorsanız ğer örneğin; #ayakkabı, #giyim, #spor, #marka gibi olabilir.

Bir Önceki Yazımız Olan İnternetten Nasıl Para Kazanılır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ