17.10.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Gizli Müşteri Olarak Para Kazanmak

Birçok insan gizli müşteri olarak para kazanmak istediği herkes tarafından bilinen bişeydir, ancak bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Siz de bu sorunun cevabını merak ediyorsanız konumuzu mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Gizli müşteriler “gizli alışverişçiler” ve “gözcüler” olarak da bilinen kişilerdir.

Pekala Gizli Alışveriş Ne Demektir ? 

Büyük şirketler ürünlerini ve hizmetlerini daha iyi bir şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmaları için gizli müşterilerle çalışmaktadırlar. Bu sayede müşteri hizmetlerini büyük bir hızla geliştiriyorlar. İstatistiklere göre üç müşteriden ikisi kötü müşteri hizmetleri nedeniyle bir şirket ile iş yapmayı bırakıyor. Şirketler ürünlerini veya hizmetlerini değerlendirmeleri için müşteri gibi davranan gizli müşteriler tutuyorlar ve gizli müşterilerine büyük paralar ödüyorlar. Gizli müşteriler bu şirketlere faydalı geri bildirimler veriyorlar ve detaylı bir rapor hazırlıyorlar gibi şeyler.

Bu Gizli Müşteriler Kimlerle Çalışıyorlar ?

Belki bu konu hakkında herhangi bir bilginiz varmı yokmudur ama büyüklü küçüklü birçok şirket gizli müşterilerle çalışıyor. Restoranlar, departmanlı mağazalar, marketler, oteller, gemi turu şirketleri ve giyim mağazaları gizli müşteriler kiralıyorlar. Belki inanmayabilirsiniz ama akaryakıt istasyonları bile tuvaletlerinin temizliğini değerlendirmeleri için gizli müşterilerle anlaşıyorlar. Şirketler doğrudan alışverişçilerle çalışmak yerine, potansiyel gizli müşteri veri tabanları olan ajanslarla çalışmayı tercih ediyorlar.

Gizli müşterilerin görevleri neler ?

Yapılan araştırmalara göre fast – food restoranlarının %70 ila %80’i gizli müşteriler ile çalışıyor. McDonald’s 2002 yılından beri gizli müşterilerle çalışıyor ve bu gizli müşteriler her ay, her dükkanı bir kere ziyaret ediyorlar. Ücretsiz yemek karşılığında çalışan gizli müşteriler hizmetin hızı, siparişin doğruluğu ve restoranın temizliği ile ilgili notlar alıyorlar. Menüde yer alanları ( sandviç, patates kızartması ve içecek ) ve çalışanların samimiyetini değerlendiriyorlar. Gizli müşteriler evlerine gittiklerinde online raporları dolduruyorlar ve bu raporları şirketlere gönderiyorlar. Size tuhaf gelebilir bu ama bu işin yaratıcılığı bu şekilde.

Gizli müşteri ajanslarını nereden bulabilirim ?

Bunun için aslında değişik türlerde ajanslar var dikkatli olmak gerek biraz. İtibarlı ajanslara kayıt olurken herhangi bir ücret ödemezsiniz ancak kayıt olmanız %100 seçileceksiniz anlamına gelmiyor. En iyi yol farklı ajanslara kayıt olmaktır. Kayıt karşılığı ücret isteyen ajansları elemenizde fayda olacaktır. Aynı zamanda  internet üzerinden araştırma yaparak gizli müşterilerle ilgili bilgi ve eğitim veren ajanslara ulaşabilirsiniz. Ajansların internet sitelerinde gizli müşterilerin deneyimlerini paylaştığı ve sorulara yanıtlar verdikleri bilgilendirici forumlar da var. Bu makalemiz size faydalı oldu ise yorumlarla bunu dile getiriniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Evde Yapılabilecek İşler Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Hüseyin dedi ki:

    Haber bekliyom

  2. Selma dedi ki:

    Ev hanimiyim sariyerde oturuyorum titiz ve kurallari olan bir insanim bu is tam bana gore

BİR YORUM YAZ