21.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Evde Yemek Yapıp Satmak

Evde Yemek Yapıp Satmak

Yemek kültürü olarak birçok ülkeye göre farklı bir kültürümüz olduğu aşikâr. Birde bu işin içine bu kültürü ticarete dönüştürmek girerse, güzel karlı işler yapıla bilinir. Millet olarak da yemeyi seven bir halk olduğumuz için günümüzde birçok restoran artık ev yemekleri üzerine yoğunlaşmışlardır. Peki, bunu bir işletme olarak değil de evde yapmak istersek nasıl olacak?

Evde yemek yapıp satmak için; tabiki de ilk olarak insanların damak zevkinin dışına çıkmadan ama farklı fikirlerle yeni tarifler kullanılmalıdır. Özellikle yöresel yemeklerimiz işin içine girdiğinde çok fazla talep göreceğiniz bir iş halini alacaktır evde yemek yapıp satış yapmak. Bu iş için ilk olarak anlaşmalı olacak şekilde birkaç ev yemekleri satan restoranla görüşmeler yapabilirsiniz. Onun dışında okulların kantinleri yetersiz kaldığı için yemekhanelere yönelen öğrenciler için, okulla konuşup yemekhane yemeklerini siz yapabilirsiniz. Ya da kimseye bağlı olarak çalışmak istemiyorsanız internet üzerinden sipariş alarak ta bu işin ticaretini yapabilirsiniz.

Evde yemek yapıp satmak ne kadar kolay bir iş gibi gözükse de maliyeti de yüksek olacak bir iştir. Sebebi ise satış yapmaya başladığınız takdir de bir aileye değil 100lerce kişiye yemek yapacaksınız. Bunun içinde önemli bir derecede vakit ayırmanız gerekecektir. Tüm bunları yapmaya karar verdiyseniz eğer öncelikle kendinize özel bir tarif belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Ne kadar özgün olursanız o kadar tercih edileceğiniz için firmaların sizi seçmesi için mutlaka özel bir tarif oluşturulmalı.

Evde yemek yapıp satmak başlarda zor gelse de sizlere bu işten ciddi boyutlarda paralar kazanabilirsiniz. Bunun için belirli ölçüde bir emek sarf etmeniz gerekse de günlük yaptığınız bir işi mesleğiniz haline sokabilirsiniz. İleride bu işi büyütürseniz eğer büyük firmaların siparişlerini de alabilirsiniz.

Diğer bir seçenek olarak da internette satış yapan Yemek sepeti gibi firmalardan da sipariş alabilirsiniz. Bu da farklı bir fikir olarak aklınızda kalsın. Evde yemek yapımı ile alakalı olarak sizlere şimdilik bu kadar fikir ve bilgi verebiliyoruz. Gelişen pazarda daha bir çok yeni fikirle kazanım elde edebilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan İzmir Ek İş İlanları Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Zerrin dedi ki:

    Istanbul esenyurtta oturuyorum elim çabuk olduğundan hızlı ve temiz yapıyorum bu işe gerçekten çok ihtiyacım var lütfen yardımcı olun iki arkadasimla beraber calisicaz

BİR YORUM YAZ