21.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler

Ev hanımlarımızın sık sık sordukları bir soru bu evde yapabileceğimiz sermaye gerektirmeyen işler nelerdir, şeklinde. Ev bütçesine katkıda bulunmak isteyen ev hanımlarımız ya da daha çok öğrenci ağırlıklı olarak sorulan bu sorunuza şimdi cevaplar sunalım.

Evde Yapılabilecek Sermayesiz İşler Nelerdir?

Evde yapılabilecek maalesef ki çok fazla meslek grubundan iş yok. Tabi ki bu sizin yaratıcılığınıza da kalmış bir durum. Pek çok evlerinden el emeği işler yaparak aile bütçesine katkıda bulunmaktadır. Sizinde el beceriniz var ise eğer, çok fazla bir sermaye gerektirmeyen evden yap sat işi yapabilirsiniz. Kendi el becerinizle yaptığınız örgü kaşkol, şapka, kazak gibi ürünleri çevrenize ya da internet yardımıyla daha çok kişiye ulaşarak satış yapabilirsiniz. Ürettiğiniz ürünlerin fiyat aralığını kendiniz belirleyeceğinizden dolayı ihtiyaçlarınız doğrultusunda güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Daha farklı bir meslek yapmak istiyorsanız eğer size diğer bir seçeneğimizde evden çalışma sistemini uygulayan ajanslarla metin yazarlığı yapabilirsiniz. Fakat bunun içinde el becerisi gibi yetenekli ve bu mesleğe uygun olmanız gerekmektedir. Peki, evde yapılabilecek sermayesiz işlerden metin yazarlığı nedir, ne yapar? Bu mesleği yapacak kişilerde genellikle düzgün bir Türkçe, dil bilgisi aranır. Tabiki kitap okumayı da seviyor olmanız gerekir. Akıcı bir kaleminiz olmalı, özgün yazılar ortaya çıkartmalısınız. Araştırma yapmayı da seviyor olmanız gerekmektedir. Tüm bu nitelikleri barındırıyorsanız eğer bu iş tam sizlik. Maddi olarak da hızınıza göre size güzel paralar kazandırabilecek bir iş.

Bu da size göre bir meslek değil ise eğer kolay ve herkesin yapabileceği bir seçeneğimiz daha var. Evden yapılabilecek sermayesiz işler arasında belki de size uyan iş budur. Herhangi bir davetiyeci ile anlaşıp evinizde oturduğunuz yerden davetiye yapabilirsiniz. Gözünüz korkmasın hemen davetiye yapmak sanıldığı kadar zor bir iş değildir. İlk başta zorlansanız da eliniz hızlandıkça bu iş size güzel paralar kazandıracaktır. Yapmanız gereken sadece davetiyeyi gösterildiği gibi katlayarak ek süslemelerini ekleyerek zarf haline sokmak. Herkesin kolaylıkla yapabileceği bir meslektir. Üstelik hiçbir maliyeti de yok. Size önerebileceğimiz evde yapılabilecek sermayesiz işler bunlar.

Bir Önceki Yazımız Olan İzmir Ek İş İlanları Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Havva dedi ki:

    Evde ek is yapmsak istiyorum lutfen yardimci olur musunuz esenyurtta oturuyorum

BİR YORUM YAZ