20.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Evde Kuaförlük Hizmeti Yaparak Para Kazanma

Evde Kuaförlük Hizmeti Yaparak Para Kazanma

Evde kuaförlük yaparak iyi para kazanılabilmektedir. Dükkan açmak yerine düşük sermaye ile evde de saç bakım hizmeti verilebilmektedir. Peki evde kuaförlük hizmeti yapabilmek için hangi şartlar bulunmalıdır ? Birinci şart olarak;  evde kuaförlük yapmak isteyen kişinin kuaförlüğe karşı kabiliyetinin bulunması gerekmektedir. Bayanların en çok önem verdikleri alanlardan biri de kişisel bakımdır. Kişisel bakım alanı denilince ilk hizmet de kuaförlük ve cilt bakım uzmanlığıdır. Kendi iş yeri olmayan fakat kuaförlük alanında yetenekli olan bayanlar evlerde kuaförlük yapabilmektedir. Kuaförlük alanında saç kesimi, makyaj, manikür, pedikür, saç yapımı , ağda türban yapımı gibi hizmet sıralanabilir.

Evde Kuaförlük Yapabilir miyim

Kuaförlük yeteneğiniz var ise işe ilk önce kendi çevrenizden başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınıza, akrabalarınıza uygulamalı olarak gösterebilirsiniz. Uygulamalarda öncelikli olarak kişilere güven verilmelidir. Çalışan bayanların zamanları kısıtlı olduğundan  bazı bayanların kuaföre gitme zamanı olmayabilir. O zaman evlerine kuaför çağırabilmektedirler. Bundan dolayı kendi evinizde kuaförlük yapabileceğiniz gibi müşterilerin evlerine de hizmet götürebilirsiniz.

Sermayesiz Evde  Kuaförlük Hizmeti

Evde kuaförlük hizmeti veren bir çok kadın bulunmaktadır .Mali sebeplerden  dolayı dükkan açamayan ya da kuaförük alanında yeteneği bulunan bayanlar bu kabiliyetlerini kazanca dönüştürmek isteyebilir.Tabi kuaförlük alanında evde iş yapmak isterseniz öncelikli olarak hizmet vereceğiniz kişilere güven vermelisiniz çünkü kuaförlük bayanlar için çok hassas ve önemli bir konudur. İşinizi özenle yaptığınızı gören müşteri sizi daha çok tercih eder ve hatta bağımlınız bile olabilir. Bilmediği bir kuaför salonuna gitmek yerine sizi tercih edebilir.Siz kendinizi tanıttıktan sonra ve kendinizi kabul ettirip sevdirdikten sonra kazancınızı artırabilirsiniz.Hatta bir süre sonra kendi kuaför salonunuzu açıp kendi müşteri potansiyelinizi oluşturabilirsiniz.

Evde Sac Bakımı İçin Belge Gerekli Mi

Evde saç bakımı için Halk Eğitim Merkezlerinde kursa katılıp sertifika alınması gerekmektedir.İlk etapta sertifika almazsanız yakın akrabalarınıza, arkadaşlarınıza bu hizmeti verebilirsiniz.

Evde Kuaförlük İçin Hangi Malzemeler Gerekli

Evde kuaförlük için fondöten , pudra, ağda, ruj, oje, fön makinesi gibi çeşitli malzemeler gerekmektedir.Bu malzemelerin  kimi bayanlar markalı olanları tercih etmekte kimi bayanlar ise illa belli marka olmasından ziyade ürünün kullanışlı olmasını tercih etmektedir.Evde kuaförlük yapmak isteyen bayan ise hem markası orta olan hem de kullanışlı makyaj ürünlerini tercih etmektedirler.

 

Evde Gelin Türban  Başı Yapımı

Son yıllarda türbanlı gelinlik moda tasarımları hızlanmıştır. Bu tasarımlar gelinlik mağazalarında , kuaförlerde yapıldığı gibi kişinin evinde hizmet veren tesettür gelin başı yapan bayanlar da bulunmaktadır. Tesettür modelli gelinliği tercih eden gelinler için de farklı türban tasarımları uygulanmıştır. Gelinin istediği türban modeli, yüz hatlarına uygun türban modelleri çeşitleri artmış ve kişinin zevkine isteğine göre uygulanmıştır.Türban tasarımları için ışltılı taşlar , danteller , incili detaylar kullanılmıştır.

Evde Ağda Yapımı

Ağda yapmak hem zor , hem de pratiklik isteyen bir alandır.Günümüzde ağda için farklı alternatifler  bulunmaktadır.Tüy dökücü kremler , soğuk ağda bantları , jeller.Bu alternatifler bayanlara hem zaman kazandırmakta hem de kolaylık sağlamaktadır .Bu seçeneklerin yanında kişilerin kendilerini yetiştirerek sırf ağda yaparak para kazanan  kişiler de vardır. Bazı bayanlar hem pratikliğinden hem temizliğinden dolayı bu kişileri tercih edebilmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan İzmir Ek İş İlanları Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ