17.10.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Evde Çizim Yaparak Para Kazanma

Evde Çizim Yaparak Para Kazanma

Bazı insanlar çizim konusunda üstün yeteneklere sahip olabilmektedirler. Bu yeteneklerini bazı zamanlarda eğitim alarak da geliştirdikleri bilinir. Kimisi hobi amaçlı bu çizimleri detaylı öğrenir, kimisi ise madem bu konuda yetenekliyim o halde ticarete dökerek para kazanayım mantığı ile yürürler. Eğer sizde doğuştan gelen bir çizim yeteneği ile kendinizi üstün görüyorsanız eğitim almanız ya da almamanız para kazanmanıza asla engel değildir. Siz sadece müşteriye olan gerekli teslimatı sağladıktan sonra içinizi rahat tutabilirsiniz. Şimdi asıl konumuz olan çizim yaparak evden para kazanma konusuna!

İlk olarak kendinize ait birkaç resim çizerek bunları referans olarak değerlendirmeniz gerekir. Yani hangi konuda çizimde iyiyseniz mesela portre resimlerde ya da doğa resimlerinde veya tüm resimlerde iyiyimdir diyenleriniz varsa kendinize ortalama 8-10 adet referans için kullanacağınız bir resim kategorisi oluşturun. Müşteri ile görüşürken sizi daha önceki çizimlerinizi örnek olarak isteyecektir. Burada sizin gerçekten yetenekli olup olmadığınıza bakması gibi düşünebilirsiniz.

Müşteriyi Nereden Bulacağım?

Öncelikle bu konuda sosyal medya sitelerinden yardım alacaksınız. Daha doğrusu sosyal medya sitelerini amacına uygun olduğu şekilde kullanacaksınız. Kendinize Facebook hesabı üzerinden sayfa açın ve resimlerinizi orada paylaşarak sipariş alınır şeklinde mesaj bırakacaksınız. İnstagram’dan yine bir hesap açarak orada çizimlerinizi paylaşacaksınız. Tabi instagramda geniş bir takipçi kitlesine ulaşmanız lazım ki satış yapabilesiniz. Sosyal medya sitelerinden size iş geleceğini garanti gözüyle görün.

Çeşitli forum sitelerinin alışveriş kategorileri bulunmaktadır. Buralara üye olarak konu açın ve her türlü çizimleriniz yapılır. Özellikle internetten kara kalem çalışması yaparak para kazanan insanların yoğun olduğu yerlerden bahsediyoruz.

Kendinizi İspatlayın!

İlk zamanlar iş sonrası ödeme şeklinde çalışmanızı tavsiye ederiz. Yeteri kadar müşteri potansiyeline ulaşırsanız iş öncesi ödeme şeklinde çalışabilirsiniz. İnternetten iş yapacağınız için kendinize ait bir banka hesabı açtırmalısınız. Müşterilerinizi asla üzmeden, belirtilen zaman diliminde mutlaka teslimatları yapmalısınız. Aksi takdirde size ulaşılan sayfa üzerinden hakkınızda şikayet açılabilir ya da olumsuz yorumlarda bulunabilirler.

Daha detaylı bilgiye ihtiyacınız olduğunda alt kısımdan yorum yazarak sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Öğrencilere İnternetten Para Kazanma İmkânı Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ADSIZ dedi ki:

    ELBISE VE AYAKKABI CIZIMI UZERINDE BAYA YETENEKLIYIM VE YETENEKLERIMI GOSTERMEK KANITLAMAK ISTIYORUM

  2. ADSIZ dedi ki:

    tekliflerinizi bekliyorum

BİR YORUM YAZ