23.09.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Evde Antep Fıstığı Kırma İşi

Evde Antep Fıstığı Kırma İşi

Sizlere evde yapılacak işler adı altında bu sefer Evde Antep fıstığı kırma işinden bahsedeceğiz. Özellikle Antep bölgesinde yaşayan kişileri ilgilendiren bir iş imkanı olarak biliniyor. İnsanlar oturdukları yerde evden nasıl para kazanırım düşüncesi ile bir takım araştırma içerisinde bulunmaktadır. Buna göre sizlere her daim yapılacak işler hakkında bilgiler vererek hem sitemizi güncel tutuyoruz hem de sizlere bilgiler vererek para kazanmanız açısından destek olmaya çalışıyoruz. Gaziantep şehrinde yaşıyorsanız fıstık kırma işinde bir adım öndesiniz diyebiliriz. Çünkü malum adı üstünde Antep fıstığı, o bölgeye has bir kuruyemiş olarak biliniyor. Ancak bu kuruyemiş kabuğunun satın alan kişiler tarafından kırması oldukça zor ve zahmetli bir iş olduğundan fıstık üreticileri müşterilerine satmadan önce fıstık kabuklarının ağızlarını kırarak direkt içinden yiyeceğimiz kısmın çıkarılmasında kolaylık sağlamaktadırlar. Ancak fıstık üreticileri bu işi evde bayanlara ya da evde müsait olan erkeklere yaptırabilmektedirler.

Antep Fıstığı Kırma İşini Becerebilir miyim?

Evde iş yapacak olan kişilerin biraz kendilerine güvenlerinin olmadığını görmekteyiz. Sıklıkla ben bunu yapabilir miyim ya da ya yapmazsam gibi sorularla kafalarını yormaktadırlar. Evde Antep fıstığı kırma işi aslında oldukça basittir. Çekiç yardımı ile bir elinizle çekici tutacaksınız, diğer elinizle de fıstığı sert bir zemine koyarak üzerine bir kere ya da iki kere fıstık kabuğunun üzerine vurmanızla o fıstığın uç kısmı zaten açılacaktır. Zaten mevcutta size işi verecek olan kişi nasıl yapılacağını da anlatmaktadır. Ancak önemli bir konu mutlaka vardır. Çekiçle fıstık üzerine hızlı veya sert bir şekilde vurursanız fıstık yaralanacak, kırılacak ve dağılacaktır. Bunun ayarını iyi tutturmanızda fayda vardır. Aksi taktirde size işi veren kişi ya da firmalar ile aranız açılabilir. Bu konu hakkında sizlere deneme yaptırarak fıstıkları kilo üzerinden sizlere teslim eder ve kilo üzerinden yine size ödeme yapar.

Antep Fıstığı Kırma İşini Veren Firmalar

Bu işi yapabilmeniz için öncelikle fıstık yetiştiriciliği yapılan yerlere yakın olmalısınız. Antep fıstığı Gazi Antep ili içerisinde olduğu için o bölgedeki insanlar kolaylıkla bulabilmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan Evde İplik Temizleme İşi Veren Firmalar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Rümeysa dedi ki:

    Verilen sayıda ürün söz verlidiği şekilde istenilen kalitede paketlenir.Ihtiyaçtan dolayı özveri ile yaparım 3 kişiyiz ve buna cok ihtiyacımız var lütfen acil iş istiyorum

  2. Rümeysa dedi ki:

    +90 (505) 975 93 74 sakarya seridvan acil iş ihtiyaçtan dolayı acil dönüş

BİR YORUM YAZ