21.11.2018 - Ek İş, Evde Ek iş, 2017 ek iş ilanları, 2017 İş Kur, Ek İş Sitesi

Akşamları Ek İş

Akşamları Ek İş

Ülkemiz de ekonomik olarak kişilerin çalışma saatlerine göre aldıkları ücretlendirme, kişinin ihtiyaçlarına yanıt vermediği için ülkemizde pek çok insan akşamları mesleklerine ek olarak farklı işlerde de çalışmaktadırlar. Bunun ana sebebi bir türlü artış göstermeyen asgari ücret ve ülkemizdeki özel firma sayılarındaki artıştır. Özel şirketler çalışanlarına karşı kendi iş politikalarını uyguladıkları için devlet memurlarına göre özel sektörde çalışan insanımız daha az ücretlere daha uzun saatler ve beden gücünün kullanıldığı işleri yapmaktadırlar.

Akşamları Ek İş Olarak Ne Yapabilirim?

Peki mesleğiniz dışında akşamları ek iş olarak ne yapabilirsiniz? Ne kadar yaşam standartlarımız ihtiyaçlarımıza karşılık vermese de çalışkan bir millet olduğumuzdan hemen bir çözüm yolu olarak akşamları ekstra olarak ne iş yapabiliriz deyip pek çok farklı alanda çalışmaya başladık. Aslında kendi mesleği ile hiç alakası olamayan birçok meslekte akşamları çalışmak zorunda olan çok fazla vatandaşımız var.

Akşamları ek iş olarak ne yapabilirim sorunuza cevap olarak;

Akşamları ek iş olarak pek çok iş yapılabilir. Bunlardan ilk akla geleni taksiciliktir. İyi bir şoförlüğünüz var ise bu mesleği tercih edebilirisiniz fakat size getirisi çok fazla olmayacaktır. Mademki akşam işleri ihtiyaç doğrultusunda yapılan işler öyleyse bize maddi getirisinin de iyi miktarlarda olması lazım.

Biz size hem bedensel olarak çok fazla yorulmayacağınız hem de maddi olarak ihtiyaçlarınızı fazlasıyla karşılayabileceğiniz gece garsonluğunu öneriyoruz. Gece garsonluğu nedir peki? Akşamları ek iş olarak ne yapabilirim diyenler için çok güzel bir cevap. Pek çok organizasyon şirketi bu işi yapmaktadır. Özellikle yaz sezonu için çok güzel getirileri olan bir iş. Düğün sezonu açıldığında düğün salonlarına sadece servis yapmak için akşam 4 ya da 5 saat çalışabileceğiniz güzel ve bedensel yoruculuğu az olan bir iş. Fakat bu işte de organizasyon şirketleri farklı fiyatlar vermektedir. En düşük 60 TL en yüksekte 100 TL ile düğünlerde garsonluk yapabilirsiniz. İşin birde bahşiş boyutu var. Bahşişte bu gelire eklendiğinde ihtiyaçlarınızı fazlasıyla çok fazla yorulmadan karşılayabilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Evde İplik Temizleme İşi Veren Firmalar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Nihat yiğitoğlu dedi ki:

    Sayın ilgililer Adana’da metal sanayii sitesinde bir arkadaşımın dükkanına bakıyorum dükkanda hayli büyük beni İstanbul’dan getirdi bakayım diye .burada çok boş vaktim oluyor kendilerinde pazarlamaya şehir dışına çıkıyorlar.kendilerinden izin aldım.burada ne yapabilirim ek gelir için.zaman çok uygun burada.eger ilgilenip haber verirseniz sevinirim.

BİR YORUM YAZ